A páros tantra gyakorlatok fontos alapja a teljes testi-lelki egymásrahangolódás az együttlétekben. Ennek az “egyben-levésnek” a célja nem a testiség megélése, hanem egy olyan szintű összehangolódás, ami elvisz bennünket az eksztázison túli módosult tudatállapotba, az abban megélhető tapasztalatokhoz.
A Férfi blogban rendszeresen bemutatok ilyen gyakorlatokat, kezdjük egy egyszerűbbel, ez az ún. “három az egyben” gyakorlat. A gyakorlat közben felvett “szemtől szemben” vagy “ülő lótusz” póz lényege az, amit a mellékelt képen is láthatunk: a nő a férfi ölében helyezkedik el. Természetesen ne így kezdjük az együttlétet, hanem olyan szerelmes érintésekkel, amelyek felkeltik bennünket a vágyat annyira, hogy egymásba tudjunk fonódni a gyakorlat kezdetén.
Ha ez megtörtént, a gyakorlat időtartalamát osszuk fel nagyjából három egyenlőre részre, ideális a háromszor egy perc. Az órát nem kell nézni, ez csak egy hozzávetőleges támpont akar lenni. Az első percben az alsótestünk maradjon mozdulatlanul egymásban, és csak egymás felsőtestét érintsük a kezünkkel, ajkainkkal, amennyire ezt a felvett póz engedi. Az érintések legyenek lágyak, érzékiek, vigyük bele teljes figyelmünket. Akinek ez segít, képzelje el azt, hogy a vágy és a szerelem, amit a társa iránt érez, az ujjak és az ajkak érintésein keresztül a másik testébe hatolnak.
Nem mindegy, hogyan vagyunk egyben
A következő, középső időrészben pedig a figyelmünket helyezzük át az alsótestünkre. Miközben a felsőtestünk nyugalmi állapotban van, már nem simogatjuk és csókoljuk egymást, kezdjük az összehangolt és ritmikus mozgást egymásban. Ügyeljünk arra, hogy együtt mozduljunk, itt most nem a tempón vagy a mozdulatok mélységén van a hangsúly, hanem az összehangoltságon. Próbáljuk ki, milyen közben egymás szemébe nézni, és azt is, milyen, ha behúnyjuk a szemünket és csak az alsótesti mozdulatokra figyelünk.
A második perc végén álljunk le a mozgással, és öleljük át egymást. A harmadik részben egyetlen feladatunk van: lélegezzünk közösen. A nő vegyen fel egy mély és egyenletes légzésritmust, a férfi ehhez alkalmazkodjon, és kezdjünk el közösen ki és belélegezni. Ha már ráéreztünk a légzésritmusra, akkor kezdjük el figyelni a társunk légzését. Azt, ahogy a tüdejéből ki- és beáramlik a levegő. Hallgassuk a testét, ahogy dolgozik a levegővel.
Ha lejárt ez a perc is, kezdjük az egészet elölről, azaz megint a felsőtest érintésével. Utána megint jön az alsótesti együtt mozgás, majd ismét a közös légzés. Most változtassunk annyit, hogy a saját légzésünket figyeljük, ahogyan beszívjuk a levegőt, és végigáramlik bennünk, majd kilélegezzük. Próbáljuk ki, meg tudjuk-e támogatni az alsótestben most épp szunnyadó vágyat azzal, hogy a belégzés végén azt vizualizáljuk, a levegő is odaáramlik.
Ha másodjára és végigmentünk a gyakorlat három részén, ismét újrakezdjük. Mindig ugyanazok a folyamatok ismétlődnek, csak az együttlégzésben váltogatjuk a figyelmünket a társunk és a saját légzésünk között.
Kezdőként csináljuk végig háromszor ezt a gyakorlatsort, így nagyjából összesen 10 perces lesz. De ha kedvünk van hozzá, és mindkét fél számára élmény, csinálhatjuk hat, kilenc vagy tizenkettő ismétléssel is. Utóbbi így már majdnem egy fél óra.
Mint minden együttlét után, itt is fontos, hogy a gyakorlat után megbeszéljük egymással az élményeinket, érzéseinket.